3: Kazahsztán, Kína
2: Dél-Korea
1: India, Kirgizisztán, Koreai NDK, Mongólia, Vietnam

1. versenynap

A szinte a földből kinőtt, modern világváros, Asztana 1998-ban lett Kazahsztán fővárosa, felváltva a régit, Alma-Atát. Az esztétikus környezetben a szabadfogás első hat súlycsoportjában 62 versenyző lépett szőnyegre az ázsiai kvalifikációs verseny első napján. Hat ország osztozott a tizenkét kvótán.
A kvóták megoszlása: Üzbegisztán 4/6 indulóból, India 2/6, Japán 2/4, Irán 2/2, Kazahsztán 1/2, Tádzsikisztán 1/6. Hat versenyzőt küldött szőnyegre Dél-Korea, Kirgizisztán és Mongólia, de egyiküknek sem sikerült olimpiai helyet szereznie.
A tavalyi vébén – óriási meglepetésre – kvóta nélkül maradt Üzbegisztán most javított a helyzetén. Érte azonban kellemetlen meglepetés is: a 60 kg nyolcaddöntőjében az indiai Dutt 0:1, 2:1, 6:0-ra megverte a kétszeres vébé-győztes Dilsod Manszurovot. Az indiai világbajnok, Szusil Kumar ellen viszont a kazah Tanatarov nyert a 66 kg elődöntőjében, 3:0, 2+:2-re.

Minden súlycsoportban a döntő két szereplője szerzett kvótát.

Szabadfogás

55 kg (10 induló). Döntő: Amit Kumar (indiai) – Sinicsi Jumoto (japán) mérkőzés nélkül
60 kg (12). Döntő: Maszud Eszmailpur (iráni) – Jogesvar Dutt (indiai) 3:2, 1:0
66 kg (9). Döntő: Ihtyijor Navruzov (üzbég) – Akzsurek Tanatarov (kazah) 3:1, 1:3, 2:0
74 kg (12). Döntő: Rasid Kurbanov (üzbég) – Szoszuke Takatani (japán) 1:0, 1:2, 2:0
84 kg (11). Döntő: Ehszan Lasgari (iráni) – Zaurbek Szohijev (üzbég) 1:3, 2:0, 5:0
96 kg (8). Döntő: Kurban Kurbanov (üzbég) – Rusztam Iszkandari (tádzsik) 5:2, 2:1

2. versenynap

A szabadfogás 120 kg-os súlycsoportjában az abszolút esélyes, az üzbég Tajmazov nyert, megszerezve hazája ötödik szabadfogású kvótáját. Az elődöntőben 1:0, 2:0-ra verte Hadit, így az irániak három lehetőségből csak kettőt tudtak megcsípni Asztanában. A fogásnem hét súlycsoportjában 72 versenyző lépett szőnyegre.
A kötöttfogásban az 55-84 kg küzdelmeit rendezték meg, amelyek során Japán 3, Dél-Korea és Kazahsztán 2-2, Irán, Kína és Kirgizisztán 1 kvótát szerzett. A kazahok három súlycsoportból kettőben, az irániak háromból egyben jártak sikerrel, míg az öt üzbég szereplő közül egy sem. A nap meglepetését az 55 kg-os Kohei Haszegava szerezte. A 2009-ben Szombathelyen Magyar Nagydíjat nyert japán versenyző a döntőben az irániak ötszörös világbajnokát, Rejhanpurt verte két, egypontos menetben.

Szabadfogás

120 kg (10 induló). Döntő: Artur Tajmazov (üzbég) – Marid Mutalimov (kazah) 1:0, 1:0

Kötöttfogás

55 kg (9). Döntő: Kohei Haszegava (japán) – Hamid Szorjan Rejhanpur (iráni) 1:0, 1:0
60 kg (6). Döntő: Sheng Jiang (kínai) – Rjutaro Macumoto (japán) 6:0, 0:2, 1+:1
66 kg (8). Döntő: Darhan Bajahmetov (kazah) – Cutomu Fudzsimura (japán) 1:0, 2:0
74 kg (10). Döntő: Kim Dzsin-hjeok (dél-koreai) – Danyijar Kobonov (kirgiz) 1:0, 1:0
84 kg (10). Döntő: Danyijal Gadzsijev (kazah) – Li Sze-jeol (dél-koreai) 1:0, 2:0

3. versenynap

Véglegessé vált az indulói létszám: a kötöttfogásban 62, a női birkózásban 30 versenyző lépett szőnyegre.
A kötöttfogás 120 kg-os súlycsoportjában – meglepetésre – Liu Deli nyert, megszerezve Kína harmadik kvótáját. A fogásnemben hét ország jutott olimpiai helyhez az asztanai viadalon.
A női birkózásban a tavalyi vébén Japán három, Kína és Kazahsztán két kvótát szerzett, miáltal most másoknak is maradt esély. A mezőny kiegyensúlyozott, így hét ország tudott élni a lehetőséggel: Dél-Korea két, Japán, Kína és Kazahsztán, valamint India, Kirgizisztán és Vietnam egy olimpiai helyhez jutott. A 72 kg-ban a 35. évébe lépett japán Hamagucsi, aki 1997-2003 között öt világbajnoki aranyat nyert, Asztanában második hellyel szerzett kvótát. A döntőben a kínai olimpiai bajnok, Wang Jiao győzte le két menetben; 2008-ban Pekingben tussal verte a neves japánt.

Kötöttfogás

96 kg (10 induló). Döntő: Gaszem Rezaei (iráni) – Norikacu Szaikava (japán) 1:0, 1:0
120 kg (9). Döntő: Liu Deli (kínai) – Numindzson Abdullajev (üzbég) 1:0, 6:0

Női birkózás

48 kg (7). Döntő: Kim Hjang-dzsu (dél-koreai) – Nguyen Thi Lua (vietnami) 4:0, 7:0
55 kg (9). Döntő: Gita Gita (indiai) – Um Dzsi-eun (dél-koreai) mérkőzés nélkül
63 kg (7). Döntő: Jelena Saligina (kazah) – Ajszuluu Tinibekova (kirgiz) 1:0, 8:0
72 kg (7). Döntő: Wng Jiao (kínai) – Kioko Hamagucsi (japán) 5:2, 6:4