Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Német Nagydíj: Sastin első, Dénes harmadik

Dátum: 2012-05-27 00:00:00 | Felvitte: Szekeres István

Sastin Marianna megnyerte a döntőt is a Német Nagydíjon, Dormagenben. A közös felnőtt és junior mezőnyben Dénes Mercédesz harmadik, Kőrösi Kitti ötödik lett. A kadet korosztály versenyében Galambos Ramóna a második, Egyed Zsanett a negyedik, Németh Éva az ötödik helyen végzett.

A szombati mérkőzések

Felnőtt/junior verseny, 48 kg. A selejtezőben Dénes Mercédesz 2:0, 2:0-ra verte a német Baumgartnert, majd 0:7-nél tussal kikapott a világ egyik legjobbjától, az azeri Sztadniktól. A vigaszágon a spanyol Cepas lesz az ellenfele.
55 kg. A selejtezőben Jäger Szimonetta 2:0, 4:0-nál tusolta a francia Mokhtarit. A folytatásban Zalina Szidakova 2:0, 6:0-ra legyőzte, a fehérorosz versenyző azonban az elődöntőben alulmaradt honfitársával, Suskóval szemben.
59 kg. A negyeddöntőben a fehérorosz Mihalkova 5:0, 3:0-ra nyert Kőrösi Kitti ellen; később döntőbe jutott, így Körösi a vigaszágon folytathatja -  a lengyel Agnieszka Król ellen.
63 kg. Selejtező: Sastin – Bouguessa (francia) tus, 5:0, 4:0-nál. Negyeddöntő: Sastin – Hucsok (fehérorosz) 1:0, 4:0. Elődöntő: Sastin – Sandra Paruszewski (német) 7:0, 5:0. A döntőben az ellenfél a fehérorosz Marija Mamasuk, a 2009. évi kadet Eb-bronzérmese, aki az idei bulgáriai Kolov/Petrov-emlékversenyen ugyancsak harmadik lett.
72 kg. A negyeddöntőben a fehérorosz Madzina Szidakova 5:0, 1:0-ra verte Némethet, az elődöntőben viszont kikapott.

A kadetverseny magyar eredményei

46 kg. A magyar házi rangadón: Egyed Zsanett – Szenttamási Noémi 1:0, 0:1, 1:0. A folytatásban Szenttamási 1:0, 3:1-re kikapott a német Schmitt-től. Egyed legyőzte a német Pfaffot (2:0, 1:0), a francia Gallót (0:8, 3:1, 2:0), majd ő is alulmaradt Schmitt-tel szemben (tus, 0:1, 1:0-nál).
52 kg. Bubori Dorina kétszer kikapott: az észt Krasnovától (tus, 2:0, 2:0-nál), majd a svéd Maredtől (1:0, 1:0).
56 kg. Galambos Ramóna négy győzelemmel jutott a döntőbe: - Wallin (svéd) 3:0, 4:0; - E. Johansson (svéd) 3:0, 7:2; - Friedlund (svéd) 2:1, 2:0; - Herda (német) 2:1, 2:1.
60 kg. Szabó Eliána két győzelemmel kezdett: - Berger (német) 1:0, 1:0; - Skomorucha (lengyel) 5:3, 7:0. Majd két vereség jött, két norvég ellenféllel szemben: Bullen 5:1, 3:0-ra, Store 1:0, 0:2, 3:0-ra győzte le.
70 kg. Németh Éva az első összecsapáson 3:1, 3:0-ra verte a dán Hansent, majd kétszer is kikapott: a svéd Nygrentől 3:0, 3:0-ra, míg a német Rädelttel szemben 7:0, 2:1-re maradt alul.

A vasárnapi helyosztók

Felnőtt/junior verseny

63 kg. Döntő: Sastin Marianna – Marija Mamasuk (fehérorosz) 1:1+, 1:0, 1:0
48 kg. Vigaszág: Dénes Mercédesz – Nekane Cepas (spanyol) 3:0, 5:3. Bronzmérkőzés: Dénes – Vanesza Kolodzsinszkaja (fehérorosz), az ellenfél sérülés miatt feladta.
59 kg. Bronzmérkőzés: Agnieszka Król (lengyel) – Kőrösi Kitti 0:1, 1:0, 3:0

Kadet korosztály

56 kg. Döntő: Jenny Singer (német) – Galambos Ramóna 2:1, 3:0
46 kg. A 3. helyért: Viktorija Savcsuk (fehérorosz) – Egyed Zsanett 2:0, 1:0
70 kg. Az 5. helyért: Németh Éva – Agata Tatar (lengyel) 1:0, 4:0

Az előzmények

Az olimpia évében a kötelező eseményekkel agyonzsúfolt nemzetközi versenynaptár nem segít a hagyományos viadaloknak. Mi ezt már a Magyar Nagydíj kapcsán tapasztaltuk. A korai kontinentális bajnokságok, majd a kvalifikációs versenysorozat miatt néhány hét alatt kellett megrendezni az összes hagyományos erőpróbát, és ez alaposan megosztotta az élmezőnyt. Akik máskor három-négy viadalon is indulnak, most többnyire eggyel is beérték.
A mostani Német Nagydíj színvonalát is eleve befolyásolja, hogy egybeesik a tokiói Világkupával, mert a tavalyi pontverseny győztese, Kanada is természetesen oda küldte el a legjobbjait. Az európaiak közül szintén Japánban versenyeznek a legjobb oroszok, ukránok, azeriek, és nyilván csak taktikai megfontolások miatt birkózik Dormagenben az azeriek 48 kilós világ- és Európa-bajnoka, olimpiai bronzérmese, Marija Sztadnik. Dénes Mercédesz a negyeddöntőben össze is találkozhat vele.
A helyszínről Wöller Ákos, a magyar válogatott edzője is azt jelentette, hogy súlycsoportonként csak egy-két, komolyabb minőséget képviselő versenyzővel lehet számolni. Ő maga, de ami lényegesebb: olimpiai kvótás felesége, Sastin Marianna is egészen elcsigázottan érkezett meg a Német Nagydíjra, hiszen Tokióból érkezve várt rájuk a hosszú és kényelmetlen autózás.
Pénteken este megtartották a mérlegelést és a sorsolást az összes súlycsoportban.
Felnőtt/junior verseny, 48 kg (11 induló). Selejtező: Dénes Mercédesz (9) – Katharina Baumgartner (német); az ellenfél 2009-ben kadet Eb-t nyert a 43 kg-ban. A következő mérkőzésen jöhet az azeri Sztadnik.
55 kg (22). Selejtező: Jäger Szimonetta (22) – Iman Mokhtari (francia). Következik a lengyel Omilusik és a fehérorosz Szidakova mérkőzésének győztese.
59 kg (13). Negyeddöntő: Kőrösi Kitti (1) – Nagyezsda Mihalkova (fehérorosz; az idei felnőtt Eb 5. helyezettje).
63 kg (13). Selejtező: Sastin Marianna (6) – Anissa Bouguessa (francia). Következik a Hucsok (fehérorosz) – Wittenwiller (svájci) mérkőzés győztese. Az ellenfelek közül egyedül Hucsoknak van jegyzett eredménye: tavaly bronzérmes volt a junior-vébén.
72 kg (10). Negyeddöntő: Németh Zsanett (6) – Madzina Szidakova (fehérorosz, nincs jegyzett nemzetközi eredménye).
Kadetek. A magyarok ellenfele az 1. fordulóban. 46 kg: Szenttamási Noémi – Egyed Zsanett. 52 kg: Bubori Dorina – Anastassia Krasnova (észt). 56 kg: Galambos Ramóna – Delice Wallin (svéd). 60 kg: Szabó Eliána – Franziska Berger (német). 70 kg: Németh Éva – Camilla Hansen (dán).