Get Adobe Flash player

Hatodik hely a kötöttfogású Világkupán

Dátum: 2012-05-20 00:00:00 | Felvitte: Szekeres István

(A verseny színhelye, a Mordovia Sportkomplexum Száranszkban)

Kötöttfogású Világkupa, Száranszk. 2. versenynap: helyosztók. A második embereket felvonultató magyar válogatott kellemes meglepetésre a hatodik helyen végzett a csapat-világbajnokságon. Legyőzte a kazahot, és négy vereséget szenvedett. A legtöbb egyéni győzelmet, hármat, Antunovits és Lám aratta. Az 5. helyért folyó találkozón nem volt esélyünk az oroszok ellen. A szabadfogás után a kötöttben is Irán nyerte Vk-t. A törököké lett az ezüst-, a dél-koreaiaké a bronzérem.

Az előzmények

Bacsa Ferenc edző helyszíni jelentése szerint az A csoportba sorsolták együttesünket a kötöttfogású csapat-világbajnokságon. A rajtszámok: 1 – Törökország, 2 – Kazahsztán, 3 – Örményország, 4 – Koreai Köztrásaság, 5- Magyarország.
A kötöttfogású Világkupa színhelye az oroszországi Mordvin Köztársaság fővárosa, Száranszk. A magyar versenyzők bizonyos értelemben rokonlátogatóba is mentek, hiszen a rendezőkkel azonos, a finnugor nyelvcsaládba tartozunk: a mordvin a magyarok, a finnek és az észtek után lélekszámban a negyedik legnagyobb finnugor nép.
Tíz ország kapott meghívást a Világkupára: Azerbajdzsán, Bulgária, Fehéroroszország, Irán, Kazahsztán, Koreai Köztársaság, Magyarország, Oroszország, Örményország, Törökország.
A magyar csapat a következő összeállításban veszi fel a küzdelmet (az 55 kg-tól felfelé): Borsos Dávid, Krasznai Máté, Korpási Bálint, Szabó Martin, Antunovits László, Rizmajer György, Lám Bálint. Edzőként Bacsa Ferenc vezeti az együttest. A delegált bírónk Weisz György.
Az ellenfelek többsége a legerősebb garnitúráját nevezte, vagyis a másodikként megjelölt embereik is a kiválóságok sorába tartoznak. Az oroszok például az 55 kg-ban az olimpiai Nazir Mankijev mellett a friss orosz bajnok, Eb-ötödik Szemjonovot, a 66 kg-ban Albijevet és Vacsadzét. A törökök a 74 kg-ban Cebit és Tüfenket.
A tíz csapatot két ötös csoportba sorsolják, ott körmérkőzést vívnak szombaton, majd vasárnap következnek a helyosztók – a két első helyezett között az aranyért; a két ötödik a 9. helyért küzd.
Ebben a mezőnyben irreális lenne – nagyjából bárki ellen – csapatgyőzelmet várni, egyéni bravúrokra viszont számítunk, és erre az idei Európa-bajnokság kedvező tapasztalatai feljogosítanak.

A csoportkör

A csoport

A magyar válogatott a törököktől és az örményektől 5-2-re kapott ki, a dél-koreaiaktól 4-3-ra, míg a kazahokat 4-3-ra legyőzte. Antunovits és Lám 3-3, Korpási és Rizmajer 2-2, míg Krasznai 1 mérkőzését nyerte meg.
A döntőbe a törökök jutottak (4 győzelem), a bronzért a Koreai Köztársaság (3) legjobbjai birkózhatnak. A csoport 3. helyére pályázó csapatok (magyar, kazah, örmény) körbeverték egymást, a győzelmi arányban az örmények (9-19) teljesítménye a leggyengébb, míg a magyar és a kazah együttes egyaránt 11-17-re végzett. Köztük a mi logikánk szerint az egymás elleni eredmény dönt, és mivel legyőztük Kazahsztánt, Magyarország válogatottja birkózhat az 5. helyért, Oroszország ellen.
A később közzétett kommunikációk ezt megerősítették..

Irán – Bulgária 6-1

1. Irán 4 győzelem, 2. Azerbajdzsán 3, 3. Oroszország 2, 4. Bulgária 1, 5. Fehéroroszország 0

A helyosztók

Az 5. helyért
Oroszország – Magyarország 7-0

Marjanjan – Borsos 1:0, 1:0 (mindkettő kiléptetés)
Labazanov – Krasznai 6:0 (levitel+hátsó emelés, ledöntés), 1:0 (mögékerülés)
Gyenyiszov – Korpási 1:0 (kivédekezés), 1:0 (levitel)
Magamadov – Szabó M. 1:0 (levitel), 3:0 (levitel, 2 kiléptetés)
Misin – Antunovits 1:0 (kiléptetés), 8:0 (2 kiléptetés, hátsó emelés, fordított emelés)
Magomedov – Rizmajer 1:0 (kiléptetés), 1+:1 (kiléptetések)
Ajubov – Lám 1:0 (kivédekezés), 1+:1 (magyar mögékerülés, orosz kiléptetés)

A 9. helyért: Fehéroroszország – Örményország 6-1
A 7. helyért: Bulgária – Kazahsztán 4-3
Bronzmérkőzés: Dél-Korea – Azerbajdzsán 5-2

Döntő: Irán – Törökország 5-2
Reihanpur – Ucuncu 1:0, 2:0   -   1-0
Noruzi – Saglam 1:0, 1:0   -   2-0