Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Rizmajer György bronzot tesztelt

Dátum: 2011-12-10 00:00:00 | Felvitte: Szekeres István

Tizenegy induló volt a 96 kg-ban, így Rizmajer kettes sorszámával a negyeddöntőben kezdett. Ott egy igen kellemetlen ellenfél, az olasz Timoncini 0:1, 1:0, 2:0-ra legyőzte, aki az elődöntőt is megnyerte az ukrán Jeroskin ellen (0:1, 4:0, 1:0). Rizmajer tehát a vb-ötödik ukránnal küzdött meg a bronzért, s tette azt sikerrel: 1:0, 3:0-ra győzött.
A 96 kg döntőjében: Haszan Rezaei (iráni) – Timoncini (olasz) 1:0, 1:0.

A nap meglepetése a 66 kg idei, iráni világbajnokának, Omar Noruzinak a két veresége volt. A negyeddöntőben az orosz Kurak verte meg 0:3, 1:0, 1:0-ra, majd a bronzmérkőzésen – a nevével ellentétben – francia Artak Margaryan 3:0, 3:0-ra.
A 66 kg döntőjében: Kim Hjeon-vu (dél-koreai) – Kurak (orosz) 1:0, 3:1.

55 kg: Sofia Mattsson (svéd)

Vasárnap négy magyar szabadfogású lép szőnyegre.
66 kg (8 induló). Wöller Gergő (8) az amerikai Metcalf ellen kezd, akinek nincsenek „világrengető” eredményei, de stabil, erős birkózó. Az elődöntőben az iráni Hoszeinhani és a kétszeres Eb-győztes azeri Haszanov mérkőzésének győztese lehet az ellenfél.
84 kg (10). Veréb István selejtezőt vív a 2009. évi vb ezüstérmese, a Pánamerikai Játékok friss győztese, az amerikai Jacob Herbert ellen. A negyeddöntőben az Eb-győztes, vb-bronzérmes orosz Kcojev vár rá.
96 kg (9). Kiss Gergő (1) a 2006. évi junior-világbajnok, a lett Lagodskis ellen kezd. Az elődöntőben a Cerahidisz (görög) – M. Santos (puerto ricói) mérkőzés győztese lehet az ellenfél.
120 kg (6). Ligeti Dániel (1) mindjárt az elődöntőben kezd, az idei Ázsia-bajnokság bronzérmese, a kínai Deng Zhiwei ellen.