Dátum: 2012-05-05 00:00:00 | Felvitte: Szekeres István

(Kozák István a szófiai és a kínai versenyen is kvótaközelben végzett)

A kvótaszerzők: 1. Olekszandr Hotszjavinszkij (ukrán), 2. Rares Chintoan (román)

Kötöttfogás

55 kg – 18 induló

A kvótaszerzők: 1. Vjugar Ragimov (ukrán), 2. Arszen Jeralijev (kirgiz)
(3. Bo Fagerlund, svéd és Virgil Munteanu, román)
Nem jutott el az olimpiára Módos Péter ellenfelei közül két Európa-bajnok, a finn Jani Haapamäki és az örmény Roman Amojan

60 kg

26 induló. Kozák István (1-es rajtszám) sorsolása. Nyolcaddöntő: Dilsod Aripov az első ellenfél, a 35 éves üzbég birkózó az elmúlt évtizedben 2009-ben vb-második volt, nyert ezüstöt és bronzot az Ázsiai Játékokon, ugyanúgy a kontinensbajnokságokon is, arany azonban nem jött össze neki. Negyeddöntő: a Michal Novák (cseh) – Damion Arzu (brit) mérkőzés győztese; a cseh versenyző eddigi legjobbja az 5. hely a 2009. évi junior Eb-n, a walesinek nincs jegyzett nemzetközi eredménye. Elődöntő: a legnagyobb eséllyel a kirgiz Ruszlan Tyumenybajev pályázik ide, aki 2008-ban olimpiai bronzot és Ázsia-bajnokságot nyert; azóta három vébén indult, de nem jutott a hat közé; a 2009. évi világbajnokságon Komáromi Edét két szoros menetben győzte le – meglepetést okozhat az örmény Narek Hacsatrjan, aki tavaly junior-vébét nyert az 55 kg-ban.

Nyolcaddöntő: Dilsod Aripov (üzbég) – Kozák 1:0, 1:0

A kvótaszerzők: 1. Revaz Lashi (grúz), 2. Stig Andre Berge (norvég)
(3. Ruszlan Tyumenbajev, kirgiz és Davor Stefanek, szerb)

66 kg – 30 induló

Kedvező hír Lőrincz Tamásnak, hogy Vitalij Ragimov, az azeri Európa-bajnok és Iszljam-beka Albijev, az orosz 60 kilós olimpiai aranyérmes azonos ágra került, így legfeljebb az egyikük juthat el Londonba.
 - a negyeddöntőben Albijev 0:1, 1:0, 3:0-ra legyőzte Ragimovot, az elődöntőben viszont 1:0, 1:0-ra kikapott az örmény Vardereszjantól; így a súlycsoportnak az olimpián nem lesz azeri és orosz szereplője
 - az oroszt legyőző 23 éves örmény 2009-ben bronzérmes volt a junior-vébén, az idén pedig második a szófiai Kolov-Petrov-emlékversenyen, és ezzel vége is az eddigi eredménylistájának
 - a kvalifikációs verseny győztese a török Yüksel Atakan lett, aki 2005-ben junior Eb-t nyert, 2008-ban a felnőtt Eb-n 25., és azóta több világversenyen már nem szerepelt; az idén a szombathelyi Magyar Nagydíjon 9. volt

A kvótaszerzők: 1. Yüksel Atakan (török), 2. Ovanesz Vardereszjan (örmény)
(3. Kanatbek Begalijev, kirgiz és Alan Dzakajev, ukrán)

74 kg – 32 induló

A kvótaszerzők: 1. Alekszandr Kazakevics (litván), 2. Christophe Guénot (francia)
(3. Wang Bingxuan, kínai és Dmitri Piskov, ukrán)
Bácsi Péter londoni ellenfelei között nem lesz ott a bolgár világbajnok, Javor Janakiev

84 kg

26 induló. Lőrincz Viktor (5) sorsolása. Nyolcaddöntő: az első ellenfél a 19 éves üzbég Ruszlan Kamilov, az idei Ázsia-bajnokság bronzérmese; a tavalyi junior-vébén Farkas Bálint legyőzte. Negyeddöntő: vagy az olasz olimpiai bajnok, Andrea Minguzzi, vagy a svéd világbajnok, Ara Abrahamian érkezik ide. (A mostani versenyfutásuk pikantériája, hogy Abrahamian azért protestált a pekingi eredményhirdetésen, mert szerinte az olasz elleni meccset elvették a bírók. Azóta nem birkóztak. A svéd – az eltiltását követően – az idén tért vissza a nemzetközi küzdőtérre.) Elődöntő: minden bizonnyal a bolgár vb- és Eb-győztes Hriszto Marinov jut el idáig.

Nyolcaddöntő: Lőrincz – Ruszlan Kamilov (üzbég) 0:1, 1:0, 1:0
- a selejtezőben a görög Theodorosz Tuniszidisz 1:0, 1:0-ra legyőzte Andrea Minguzzit, így az olimpiai bajnoki cím olasz védője nem lesz ott Londonban
Negyeddöntő: Ara Abrahamian (svéd) – Lőrincz 1:0, 0:1, 1:0
- az elődöntőben a világbajnokok csatáját a bolgár Marinov nyerte 2:0, 1:1+, 2:0-ra a svéd Abrahamian ellen

A kvótaszerzők: 1. Hriszto Marinov (bolgár), 2. Vladimer Gegesidze (grúz)
(3. Dean van Zyl, dél-afrikai és Adrian Mocanu, moldovai)