Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Öt aranyat nyertek az irániak

Dátum: 2011-05-24 00:00:00 | Felvitte: Szekeres István

Öt aranyat nyertek az irániak

(A női birkózás 63 kg-os súlycsoportjában a japán Kaori Icso megszerezte a negyedik Ázsia-bajnoki címét, a két olimpiai és a hat világbajnoki aranya mellé.)

Az Ázsia-bajnokságon 21 ország 229 versenyzője lépett szőnyegre. Az aranyérmeken hét ország osztozott: Irán 5, Japán és Üzbegisztán 4-4, Kazahsztán 3, Kína és a Koreai NDK 2-2, Kirgizisztán 1. A legtöbb érmet (11) Irán és Mongólia birkózói nyerték, lényeges különbség azonban, hogy az irániaknak csaknem a fele arany, míg a mongoloknak nem sikerült bajnoki címet szerezni. Üzbegisztán 10, Kazahsztán 9, Japán 8, a két Korea pedig egyaránt 7 éremmel gyarapította a gyűjteményét. A sportág fejlődő országai közül Vietnam két, Irak és Jordánia egy dobogós helyezést szerzett.
A házigazda üzbégeknek a világbajnok Szohijev (szabadfogás, 84 kg) okozott kellemetlen meglepetést: 0:1, 1:0, 1:0-ra kikapott a későbbi győztestől, az iráni Aminitől, aki újonc volt Taskentben. A verseny másik szenzációját a nők 72 kg-os küzdelme hozta: a kazah Manjurova a döntőben két menetben legyőzte Peking aranyérmesét, a kínai Wangot. Guzel Manjurova orosz színekben nyert Európa-bajnokságot, Athénben pedig olimpiai ezüstöt, tavaly lett kazah állampolgár.


Ázsia-bajnokság 2011
Taskent, május 19-22.

Szabadfogás

55 kg (16 induló). Döntő: Jang – Inaba 1:0, 0:1, 5:0
1. Jang Kjong Il (Koreai NDK)
2. Jaszuhiro Inaba (Japán)
3. Li Vu-dzsu (Koreai Köztársaság) és Rahul Avare (India)

60 kg (14). Döntő: Zsumagazijev – Aghadzsaniozonbalag 1:0, 3:1
1. Dauren Zsumagazijev (Kazahsztán)
2. Mosztafa Aghadzsaniozonbalag (Irán)
3. Nemehbajar Batszajhan (Mongólia) és Ri Dzsong Mjong (Koreai NDK)

66 kg (13). Döntő: Jang – Navruzov 2:1, 2+:2
1. Jang Csun Szon (Koreai NDK)
2. Ihtyior Navruzov (Üzbegisztán)
3. Anhbajar Batcsuluun (Mongólia) és Innokentyi Innokentyijev (Kirgizisztán)

74 kg (13). Döntő: Kurbanov – Zhang 3:0, 0:2, 1:0
1. Rasid Kurbanov (Üzbegisztán)
2. Zhang Chongyao (Kína)
3. Li Jun-szeok (Koreai Köztársaság) és Unurbat Purendzsav (Mongólia)

84 kg (10). Döntő: Amini – Bergyijev 0:1, 4:3, 3:2
1. Ehszan Amini (Irán)
2. Kanat Bergyijev (Kazahsztán)
3. Ajbek Uszupov (Kirgizisztán) és Zaurbek Szohijev (Üzbegisztán)

96 kg (11). Döntő: Kurbanov – Amiri 1:0, 1+:1
1. Kurban Kurbanov (Üzbegisztán)
2. Arfan Moradali Amiri (Irán)
3. Zolboo Nacagszuren (Mongólia) és Daulet Sabanbaj (Kazahsztán)

120 kg (11). Döntő: Tajmazov – Gaszemi 2:0, 6:0
1. Artur Tajmazov (Üzbegisztán)
2. Komeil Gaszemi (Irán)
3. Deng Zhiwei (Kína) és Csuluunbat Zsargalszajhan (Mongólia)

Üzbegisztán   3   1   1
Koreai NDK   2   0   1
Irán   1   3   0
Kazahsztán   1   1   1


Női birkózás

48 kg (11). Döntő: Sun – Cogtbazar tus az 1:04. percben, 3:0-nál
1. Sun Yanon (Kína)
2. Enhzsargal Cogtbazar (Mongólia)
3. Szo Szim Hjang (Koreai ND) és Mihrnyiszo Nurmatova (Kirgizisztán)

51 kg (7). Döntő: Zhao – Davaaszuh 5:1, 3+:3
1. Zhao Shasha (Kína)
2. Otgonceceg Davaaszuh (Mongólia)
3. Han Kum Ok (Koreai NDK) és Hikari Szugavara (Japán)

55 kg (10). Döntő: Macukava – Yang tus az 1:32. percben, 3:2-nél
1. Csikako Macukava (Japán)
2. Yang Chen (KínaI
3. Csoe Dzsong Bok (Koreai NDK) és Ajim Abdilina (Kazahsztán)

59 kg (10). Döntő: Szaito – Liu 3:3+, 4:3, 2+:2
1. Takako Szaito (Japán)
2. Liu Gui (Kína)
3. Szuhee Cerencsimed (Mongólia) és Duong Thi Lan (Vietnam)

63 kg (9). Döntő: Icso – Kim 8:0, 4:0
1. Kaori Icso (Japán)
2. Kim Ran Mi (Koreai NDK)
3. Luong Thi Quyen (Vietnam) és Tumenceceg Sarhuu (Mongólia)

67 kg (7). Döntő: Inoue – Cerendorzs 1:0, 6:0
1. Josiko Inoue (Japán)
2. Bajarzaja Cerendorzs (Mongólia)
3. Tatjana Zaharova (Kazahsztán) és Kaur Navdzsot (India)

72 kg (9). Döntő: Manjurova – Wang 4:1, 2:1
1. Guzel Manjurova (Kazahsztán)
2. Wang Jiao (Kína)
3. Kioko Hamagucsi (Japán) és Odoncsimeg Badrah (Mongólia)

Japán   4   0   2
Kína   2   3   0
Kazahsztán   1   0   2

Kötöttfogás

55 kg (12). Döntő: Jeralijev – Hafizov 2:0, 6:0
1. Arszen Jeralijev (Kirgizisztán)
2. Ildar Hafizov (Üzbegisztán)
3. Mohszen Hadzsi Pur (Irán) és Li Dzsang-bajk (Koreai Köztársaság)

60 kg (13). Döntő: Kebiszpajev – Anil 1:0, 5:0
1. Almat Kebiszpajev (Kazahsztán)
2. Anil Kumar (India)
3. Abdolmohammad Papi (Irán) és Dilsod Aripov (Üzbegisztán)

66 kg (13). Döntő: Mohammadi – Kim 1:0, 2:1
1. Ali Eszmail Mohammadi (Irán)
2. Kim Min-csal (Koreai Köztársaság)
3. Bejbit Nugumanov (Kazahsztán) és Hirojuki Simizu (Japán)

74 kg (10). Döntő: Gaszemi – Kim 0:2, 2:0, 5:0
1. Mohszen Gaszemi (Irán)
2. Kim Dzsin-hjeok (Koreai Köztársaság)
3. Aszhat Dilmuhamedov (Kazahsztán) és Azizbek Muradov (Üzbegisztán)

84 kg (12). Döntő: Ahbari – Cso 3+:3, 1:0
1. Davud Ahbari (Irán)
2. Cso Hjo-csal (Koreai Köztársaság)
3. Duan Ning (Kína) és Rusztam Szultanov (Üzbegisztán)

96 kg (12). Döntő: Acskaszov – Gilnirang 0:1, 1:0, 1:0
1. Jevgenyij Acskaszov (Üzbegisztán)
2. Davud Gilnirang (Irán)
3. An Csang-gan (Koreai Köztársaság) és Jahia Abutabih (Jordánia)

120 kg (11). Döntő: Babadzsanzade – Meng 3:0, 1:0
1. Basir Babadzsanzade (Irán)
2. Meng Qiang (Kína)
3. Ali Szalman (Irak) és Murat Ramonov (Kirgizisztán)

Irán   4   1   2
Üzbegisztán   1   1   3
Kazahsztán   1   0   2
Kirgizisztán   1   0   1




Hírlevél

Iratkozzon fel rendszeresen megjelenő hírlvelünkre!





ESEMÉNYNAPTÁR
<< 2018-12 >>
HKSZCSPSZV
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31