Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Juhász, Knipli és Lám is aranyérmes

Dátum: 2012-04-15 00:00:00 | Felvitte: Tollár Dániel

Juhász, Knipli és Lám is aranyérmes

Matura Mihály-emlékverseny, junior kötöttfogású nemzetközi viadal, Olimpiai Reménységek Versenye, Vasas-sportcsarnok, 11 ország, 82 induló

A magyar birkózók három aranyérmet nyertek, akárcsak a németek, míg a további két első hely Lengyelországba és Kirgizisztánba került.

50 kg (2 induló). Döntő: Juhász – Ohff 7:0, 3:0
1. Juhász Bence (Diósgyőri BC)
2. Ohff Niklas (német)

55 kg (9). Döntő: Knipli – Fallacara 1:0, 0:1, 1:0
1. Knipli Csongor (Dél-Zselic-KNSE)
2. Fallacara Ibrahim (német)
3. Kovács Bence és Shirmohammadi Mazjar (finn)
5. Marco Coetzee (dél-afrikai) és Gucik Arkadiusz (lengyel)

60 kg (12). Döntő: Urmatbek – Bernatek 4:0, 1:0
1. Urmatbek Amatov (kirgiz)
2. Mateusz Bernatek (lengyel)
3. Krasznai Máté (ESMTK) és Jakub Serkowski (lengyel)
5. Kristijan Simatics (horvát) és Alexander Grebensikov (német)
… 11. Kránitz Adrián (Orosházi Spartacus)
… 12. Oláh Richárd (Hőszig-IsoteQ-Szigetvári BSE)

66 kg (19). Döntő: Kosla – Nemes 1:0, 1:0
1. Michal Kosla (lengyel)
2. Nemes Máté (szerbiai)
3. Damian Rezelski (lengyel) és Matias Morbitzer (cseh)
5. Kottes Pál (ESMTK) és Nagy Péter (Vác)
… 11. Koller András (Tatabányai SC)
… 15. Fehér Dávid (BVSC)
… 18. Fritsch Róbert (Csepeli ABI)

74 kg (14). Döntő: Pascal -  Stepien 1:0, 4:0
1. Eisel Pascal (német)
2. Daniel Stepien (lengyel)
3. Szabó Dániel (Vasas-Kertvárosi BSC) és Nemes Viktor (szerbiai)
5. Tollár Dániel (Dél-Zselic SE) és Dotzin Mario (bolgár)
… 9. Szabó Patrik (Sziget SC)
… 10. Szilvássy Erik (CSABI)

84 kg (9). Döntő: Kudla – Kresimir 2:0, 2:1
1. Denis Kudla (német)
2. Franics Kresimir (horvát)
3. Vladimir Stankics (szerb) és Sebastian Huovinen (finn)
5. Papp György (BVSC-Dorogi NC) és Krystian Formala (lengyel)

96 kg (9). Döntő: Fix – Öhler 2:1, 0:1, 1:0
1. Gabriel Fix (német)
2. Peter Öhler (német)
3. Toumas Lahti (finn) és Aleksander Kroczak (lengyel)
5. Marko Batinics (horvát) és Mertse Ádám (ESMTK)
… 9. Török Zsolt (Egri VSE)

120 kg (8). Döntő: Lám – Metodiev 0:1, 1:0, 3:0
1. Lám Bálint (BVSC)
2. Miroslav Metodiev (bolgár)
3. Chech Dávid (szlovákiai) és Varga Zoltán (szerbiai)
5. Christian John (német) és Juuso Huovinen (finn)

Csapatverseny
1. Magyarország          89 pont
2. Lengyelország          87 pont
3. Németország           70 pont
4. Szerbia                    39 pont
5. Finnország               33 pont
6. Bulgária                   26 pont
7. Horvátország           24 pont
8. Csehország             18 pont
9. Kirgizisztán             10 pont
10. Szlovákia              10 pont
11. Dél-Afrika             6 pont 

 




Hírlevél

Iratkozzon fel rendszeresen megjelenő hírlvelünkre!





ESEMÉNYNAPTÁR
<< 2018-04 >>
HKSZCSPSZV
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30