Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kubai fölény a Pánamerikai Játékokon

Dátum: 2011-10-31 00:00:00 | Felvitte: Szekeres István

(A földrész egyetlen isztambuli világbajnoka, az amerikai Jordan Burroughs Mexikóban is megnyerte a szabadfogás 74 kg-os versenyét)

Harmincnyolc sportágban rendeztek versenyeket a Pánamerikai Játékokon. A legeredményesebb természetesen az Egyesült Államok volt (235 érem, 92 arany). További négy ország nyert száznál több érmet: Brazília 141, Kuba 136, Mexikó 132, Kanada 118.

Érdekességek a birkózóversenyekről

● A kötöttfogásban Kuba hat, Venezuela egy aranyat nyert. A kontinensen szép sikerekkel büszkélkedő Dominika legjobbjai hat érmet szereztek, egy ezüstöt és öt bronzot. A kubai győztesek között van a 120 kg olimpiai és világbajnoka, López, illetve a 66 kg-os Mulens, aki Isztambulban – egyebek között Lőrincz legyőzésével – bronzérmes lett.
● Hat ország nyert érmet mind a három fogásnemben: Kuba, Egyesült Államok, Venezuela, Dominika, Kolumbia és – nem kis meglepetésre – Argentína.
● A női birkózásban csak olimpiai súlycsoportokban rendeztek versenyt. A fogásnemben eddig szerény eredményekkel rendelkező kubaiak most két súlycsoportban is aranyat nyertek. A 48 kg döntője szuper mérkőzést hozott, amelyet az olimpiai bajnok, kanadai Carol Huynh nyert meg az amerikaiak világbajnoka, Clarissa Chun ellen.
● A szabadfogásban első lett a kvalifikációs vébé két kiemelkedő alakja, Isztambul 74 kg-os amerikai világbajnoka, Burroughs, illetve a 60 kg puerto ricói ezüstérmese, Gómez. Ebben a fogásnemben akadt a legtöbb éremszerző ország, tíz.