Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kettős orosz siker az Európa-kupában

Dátum: 2011-11-14 00:00:00 | Felvitte: Szekeres István

(A tavalyi kötöttfogású világbajnokság 74 kg-os bronzérmese, Emil Sarafetgyinov sikeresen helyettesítette az orosz csapatban az idei vb-győztes Roman Vlaszovot.)

A kötöttfogású csapat Európa-kupa döntőjében:
Oroszország – Azerbajdzsán 7-0
A győztesek: Tatarinov, Hucsbarov, Vacsadze, Sarafetgyinov, Misin, Melnyikov, Barojev
3. Bulgária, 4. Törökország, 5. Fehéroroszország. Az ukrán válogatott nem indult.

A szabadfogású csapat Európa-kupa döntőjében:
Oroszország – Azerbajdzsán 4-3
A győztesek: Iszralipov (55 kg), Urisev (84 kg), Alijev (96 kg), Keszajev (120 kg), illetve Aszgarov (60 kg), Azizov (66 kg), Gosztyijev (74 kg)
3. Bulgária, 4. Törökország, 5. Grúzia, 6. Fehéroroszország

A magyar szövetség október 11-én kapta, és mondta is le mindjárt a meghívást. A kötöttfogású keret a jövő héten kezdi meg az olimpiai felkészülést, zajlik a csapatbajnoki döntősorozat. És különben is szakmai abszurdum lett volna regenerálódó birkózókat újabb fogyasztásnak és nagy versenyterhelésnek kitenni. Feltehetően hasonló okok miatt mondták le a szereplést az utánunk felkért ukránok is.
A rajthoz álló országok sem az összes kiválóságukat vonultatták fel. Pedig az azeriek akár meg is nyerhették volna a szabadfogást, ha szőnyegre lép a 96 kg világ- és Európa-bajnoka, Hetag Gazjumov. Az orosz rendezők mégsem őt hiányolták, hanem az azerivá lett kubai Alexis Gonzalest. A világbajnok és olimpiai bronzérmes 2008-ban még bronzot nyert a 120 kg-ban a pánamerikai bajnokságon, azután távozott hazájából. Az idén már birkózott Azerbajdzsán színeiben: ötödik lett Kaszpijszkban, az Ali Alijev-versenyen.