Dátum: 2011-08-26 00:00:00 | Felvitte: Szekeres István, Tollár Dániel

(Fotó: Martin Gábor - FILA)

A magyar versenyzők mérkőzései

Selejtező

40 kg: Fatima Szidakova (fehérorosz) - Vidéki Nikolett 4:0 (levitel, csípődobás), 2:0 (levitelek)
46 kg: Marija Nakonecsna (ukrán) - Egyed Zsanett 3:0 (mögékerülés + bebillentés), a 0:58. percben leültetés után tus.

Nyolcaddöntő

52 kg: Viktorija Lata (ukrán) - Tóth Patrícia 3:2 (bebillentés, levitel, illetve ledöntés), 5:0 (bebillentés, 2 levitel)
60 kg: Szabó Eliána – Szárita Szárita (indiai) tus az 1:36. percben, kar- és lábfogásos átemelés után
70 kg: Németh Zsanett – Mary Elizabeth Westman (amerikai) 3:3+ (2 levitel, mögékerülés, illetve 3 mögékerülés), 3:0 (levitel, hídba fordítás), 2:0 (2 mögékerülés)

Negyeddöntő

60 kg: Szabó Eliána - Asli Tugcu (török) 1:0 (mögékerülés), 6:0 (mögékerülés+2 pörgetés, mögékerülés)
   - az ellenfél az elődöntőben a kazah Larjonova lesz, aki tussal verte a japán Szakamotót. Jekatyerina Larjonova a korosztály kétszeres Ázsia-bajnoka, illetve a földrész idei juniorbajnokságának az ezüstérmese.

70 kg: Németh Zsanett - Gamza Durukan (török) 0:1 (mögékerülés), 1:0 (golyóhúzás után, kedvezményezettként levitel), 3:0 (golyóhúzás után a török a kedvezményezett, Zsanett kilép a fogásból, és ledönti ellenfelét)
   - az ellenfél az elődöntőben az osztrák Martina Künz, az idei kadet Eb ezüstérmese lesz, aki az ifjúsági olimpián tussal győzte le Zsanettet.

Elődöntő

60 kg:
Jekatyerina Larjonova (kazah) - Szabó Eliána 2:0 (levitel, mögékerülés), 5:1 (levitel, bebillentés, szaltó-kontra, illetve levitel)
   - az ellenfél a bronzmérkőzésen a fehérorosz Krisztina Fedorasko lesz, aki tavaly 7., idén 12. volt a kadet Eb-n; most, a vigaszágon 0:3, 4:0-nál tusolta a japán Szakamotót.

70 kg: Németh Zsanett - Martina Künz (osztrák) 6:0 (levitel, 5 pontos csípődobás), 0:1 (levitel), 1:0 (levitel)
   - az ellenfél a döntőben az ukrán Karina Sztankova, a tavalyi kadet Eb győztese, az ifjúsági olimpia bronzérmese lesz. Az olimpián az ukrán tusolta Zsanettet, aki az idei junior-világbajnokságon kétmenetes győzelemmel vágott vissza.

Bronzmérkőzés

60 kg:
Krisztina Fedorasko (fehérorosz) - Szabó Eliána tus, az 1:32. percben, 6:0-nál (ledöntés, mögékerülés, átfordítás)

Döntő

70 kg:
Németh Zsanett - Karina Sztankova (ukrán) 0:1 (mögékerülés), 1:0 (mögékerülés), 1:0 (golyóhúzás után, kedvezményezettként, levitel)

Adósak vagyunk még a három helyezetlen versenyzőnk sorsával. Nos, mindhármuk legyőzője már a következő körben kikapott.
Az 40 kg-ban a Vidéki Nikoletta ellen győztes Szidakovát a mongol Otgonzsargal 2:4, 6:3-nál tusolta. A 46 kg-ban az Egyed Zsanettet legyőző ukrán Nakonecsna ellen a román Rascovanu 0:2, 3:1, 8:2-re nyert. Az 52 kg-ban a magyar Tóth Patríciát verő ukrán Lata a folytatásban 6:0, 1:0-ra alulmaradt a finn Ollival szemben.

A versenynap végeredménye

40 kg (13 induló). Döntő: Georgijeva – Doi 2:1, 5:2
Kadet-világbajnok: Marija Georgijeva (Ukrajna)
2. Marina Kyoko Doi (Egyesült Államok)
3. Ajuna Munkijeva (Oroszország) és Evin Demirhan (Törökország)
5. Umut Nurali-Kizi (Kirgizisztán) és Galbaatar Otgonzsargal (Mongólia)
… 13. Vidéki Nikolett

46 kg (15). Döntő: Aguello – Katagiri 2:4, 1:0, 1:0
Kadet-világbajnok: Haley Aguello (Egyesült Államok)
2. Szacsi Katagiri (Japán)
3. Anasztazija Sztyepanova (Oroszország) és Ritu Ritu (India)
5. Selenay Dökgöz (Törökország) és Doina Roscovanu (Moldova)
… 13. Egyed Zsanett

52 kg (21). Döntő: Kavai – Battszetszeg 2:1, 6:2
Kadet-világbajnok: Riszako Kavai (Japán)
2. Altanszetszeg Battszetszeg (Mongólia)
3. Petra Olli (Finnország) és Lalita Lalita (India)
5. Rachel Mc Farland (Egyesült Államok) és Ajse Akparova (Kirgizisztán)
… 15. Tóth Patrícia

60 kg (16). Döntő: Larjonova – Uroda tus, 0:1, 3:1-nél, a 2. menet 1:54. percében
Kadet-világbajnok: Jekatyerina Larjonova (Kazahsztán)
2. Ganna Uroda (Ukrajna)
3. Szuhi Cerencsimed (Mongólia) és Krisztina Fedorasko (Fehéroroszország)
5. Elisz Manolova (Bulgária) és
Szabó Eliána (Magyarország)

70 kg (17). Döntő: Németh – Sztankova 0:1, 1:0, 1:0
Kadet-világbajnok: NÉMETH ZSANETT (MAGYARORSZÁG)
2. Karina Sztankova (Ukrajna)
3. Martina Künz (Ausztria) és Anzsela Katajeva (Oroszország)
5. Gamze Durukan (Törökország) és Rino Abe (Japán)

A csapatversenyben: 1. Oroszország 72 pont, 2. Japán 65, 3. Ukrajna 64, ... 9. Magyarország 26.

A sorsolás

Nyolcvanketten mérlegeltek a női verseny második napjára, így a fogásnem indulóinak száma 161.

40 kg (13 induló). Selejtező: Vidéki Nikolett – Fatima Szidakova (fehérorosz, az idei kadet Európa-bajnok). Következhet a Schäfer (kanadai) – Otgonzsargal (mongol) mérkőzés győztese, egyiküknek sincs jegyzett nemzetközi eredménye. Ezen az ágon szerepel a török Evin Demirhan, a tavalyi kadet Eb 38 kg-os győztese, az idei kontinensbajnokság 40 kg-os bronzérmese, és – látva az indiai birkózók felkészültségét – nem hagyhatjuk figyelmen kívül Pinki Pinkit, noha öt indulóból csak negyedik lett Ázsia idei kadetbajnokságán.

46 kg (15). Selejtező: Egyed Zsanett – Marija Nakonecsna (ukrán, nincs jegyzett nemzetközi eredménye). Következhet a Roscoveanu (román, idei Eb-7.) – Uranzaja (mongol, az Ázsia-bajnokság bronzérmese). Erre az ágra került Ázsia idei bajnoka, az indiai Ritu, illetve a földrész háromszoros bronzérmese, a kazah Nurahan.

52 kg (21). Nyolcaddöntő: Tóth Patrícia – Viktorija Lata (ukrán, nincs jegyzett nemzetközi eredménye). A következő lépésben valószínűleg a finn Petra Olli jön, aki az idén második volt a kadet Eb-n, a junior Európa-bajnokságot viszont megnyerte, és persze jóval esélyesebb első ellenfelénél, az olasz Rainerónál. Ezen az ágon újonc szerepel Japánból (Kavai), illetve az Egyesült Államokból (Mc Farland).

60 kg (16). Nyolcaddöntő: Szabó Eliána – Szárita Szárita (indiai, az idei kadet Ázsia-bajnokság bronzérmese. A negyeddöntőben a Togcu (török) – Germain (amerikai) mérkőzés győztese lehet az ellenfél, egyiküknek sincs jegyzett nemzetközi eredménye. Az ág legrangosabb szereplője a kazah Jekatyerina Larjonova, aki a korosztály kétszeres Ázsia-bajnoka, illetve a földrész idei juniorbajnokságának az ezüstérmese. Japán ebben a súlycsoportban is újoncot küldött, Kiva Szakamoto személyében.

70 kg (17). Nyolcaddöntő: Németh Zsanett – Mary Elizabeth Westman (amerikai, nincs jegyzett nemzetközi eredménye). A következő ellenfél vagy Durukan (török, 2009 kadet Eb-3., az idén 11.), vagy pedig a szerb Una Szvetlana Tuba lesz, aki Varsóban – Zsanettel együtt – az Eb dobogójának a harmadik fokán állt, de bronzérmes volt a junior kontinensbajnokságon is, és tavaly a strandbirkózásban felnőtt világbajnoki címet nyert. Ezen az ágon szerepel az osztrák Künz, az idei kadet Eb ezüstérmese is, aki az ifjúsági olimpián tussal győzte le Zsanettet.