Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Hét orosz győztes Tyumenyben

Dátum: 2011-01-17 00:00:00 | Felvitte: Szekeres István

Hét orosz győztes Tyumenyben

(Az 55 kg olimpiai bajnoka, Nazir Mankijev harmadszor nyert Poddubnij-emlékversenyt.)

Két orosz olimpiai bajnok nyerte a legkisebbek, illetve a legnehezebbek küzdelmét a Poddubnij-emlékversenyen: Nazir Mankijev (55 kg), illetve Haszan Barojev (120 kg). A sydneyi aranyérmes Varteresz Szamurgasev (74 kg), illetve az Athénban diadalmaskodó Alekszej Misin (84 kg) a döntőben, míg Peking 96 kg-os bajnoka, Aszlanbek Hustov az elődöntőben kapott ki 2-1-re a moszkvai Artur Sahbanovtól, aki végül második lett.
A győztesek között van a tavalyi budapesti junior-vébé 74 kg-os győztese, Roman Vlaszov, valamint a 2007. évi junior Európa-bajnok, a 84 kg-os Alan Hugajev. A 60 kg-os Ivan Kujlakov és a 96 kg-os Rusztem Totrov megvédte tavalyi elsőségét a Poddubnij-viadalon.
A külföldiek közül csak a fehérorosz Elbek Tozsiev (55 kg) és az amerikai Charles Betts (84 kg), a 2008. évi pánamerikai bajnokság ezüstérmese léphetett fel a dobogóra, annak a harmadik fokára. Ötödik lett az ugyancsak amerikai Raoul Johnson (96 kg), két fehérorosz birkózó, Rusztem Emir-Amzajev (66 kg) és Dzsavid Gamzatov (84 kg), valamint a 120 kg-ban az ukrán Alekszandr Petrenko és az az üzbég Szoszlan Farnyijev, aki 2007-ben még orosz színekben nyert junior Európa-, majd világbajnokságot.

55 kg: 1. Nazir Mankijev, 2. Ivan Blatcev (a döntőben 2-0), 3. Ivan Tatarinov és Elbek Tozsiev (fehérorosz)
60 kg: 1. Ivan Kujlakov, 2. Aszlan Abdullin (a döntőben 2-0), 3. Zaur Kuramagomedov és Makszim Mordovin
66 kg: 1. Jurij Gyenyiszov, 2. Mirgan Arutyunjan (a döntőben 2-0), 3. Gabriel Jerpikjan és Adam Kurak
74 kg: 1. Roman Vlaszov, 2. Varteresz Szamurgasev (a döntőben 2-0), 3. Alekszandr Csehirkin és Ildar Batasov
84 kg: 1. Alan Hugajev, 2. Alekszej Misin (a döntőben 2-0), 3. Azamat Bikbajev és Charles Betts (amerikai)
96 kg: 1. Rusztem Totrov, 2. Artur Sahbanov (a döntőben 2-1), 3. Aszlanbek Hustov és Nyikita Melnyikov
120 kg: 1. Haszan Barojev, 2. Sohrugyi Ajubov (a döntőben 2-0), 3. Alekszandr Jekimov és Alekszandr Anucsin




Hírlevél

Iratkozzon fel rendszeresen megjelenő hírlvelünkre!





ESEMÉNYNAPTÁR
<< 2018-07 >>
HKSZCSPSZV
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31