2: Mexikó
1: Honduras, Venezuela

A súlycsoportok döntőjének két szereplője harcolt ki hazájának olimpiai helyet.

1. versenynap

Az első napon a kötöttfogás 55-96 kg-os súlycsoportjaiban 43 birkózó lépett szőnyegre. A hat kategóriából ötben volt amerikai-kubai párharc, mindegyiket a kubaiak nyerték, és ez azt jelenti, hogy – miután a 120 kg-os López már tavaly kvótát szerzett – hét kötöttfogású versenyzőjük indulhat Londonban.
Egyesült Államok – Kuba külön mérkőzést hozott tehát az első nap. A 66 kg-ban a kubai Pedro Mulens (egyebek között Lőrincz legyőzésével) és az amerikai Justin Lester már a tavalyi isztambuli vébén megszerezte a kvótát, így Kissimee-ben az első napon öt súlycsoportban küzdöttek tovább a két ország képviselői. Az ötből négyben külön ágra kerültek, és így csak a döntőben – már a kvóta birtokában – találkoztak. A 96 kg-ban viszont már az elődöntőben összecsaptak: a kubai Estrada 2:0, 2:0-ra nyert Justin Ruiz ellen, így az amerikainak a világtornán kell folytatnia.
A 12 kvóta megoszlása: Kuba 5, Egyesült Államok 4, Venezuela 2, Ecuador 1.

Kötöttfogás

55 kg (4 induló, körmérkőzés). 1. Javier D. González (kubai), 2. Spenser Mango (amerikai)
60 kg (9). Döntő: Hansel Meoque (kubai) – Ellis E. Coleman (amerikai) 4:0, 1:0
66 kg (8). Döntő: Vicente O. Huacon (ecuadori) – Wuilleixis Rivas (venezuelai) 4:0, 1:0
74 kg (8). Döntő: Jorgisbell Alvárez (kubai) – Andrew Bisek (amerikai) 3:0, 1:0
84 kg (6). Döntő: Pablo Shorey (kubai) – Charles Betts (amerikai) 1:0, 3:0
96 kg (8). Döntő: Yuinior Estrada (kubai) – Erwin Caraballo (venezuelai) 1:0, 3:0

2. versenynap

A kötöttfogásban összesen 51 versenyző indult. A második napra maradt, hetedik súlycsoportban az amerikai Dremiel Byers nyert, így az Egyesült Államok – a jelenlegi állás szerint – hat kötöttfogásút küldhet Londonba.
A nők versenyén huszonnyolcan szálltak harcba a nyolc kvótáért. A 48 kg-ban az amerikai Clarissa Chun, 2008 világbajnoka tavaly Isztambulban csak hetedik lett, most kellett kvótát szereznie, és gond nélkül meg is tette. Ugyanott nem sikerült viszont a venezuelai Mayelis Caripának, aki vébé-bronzérmes és ötszörös pánamerikai bajnok, mert az elődöntőben – nagy meglepetésre – 1:0, 2:1-re legyőzte őt az argentin Bermudez. A 63 kg nagy kérdése az volt, hogy a 33 éves kanadai Martine Dugrenier egyáltalán nekifut-e az olimpiának. A 67 kg háromszoros világbajnoka Isztambulban is a saját súlycsoportjában szerepelt, míg az idei pánamerikai bajnokságon ott sem. Négy éve Pekingben hozta a 63 kilót, és végül az 5. helyen végzett. Most ismét megjelent az olimpiai súlycsoportban, és győzött.
Kanada két, az Egyesült Államok egy kvótát szerzett, összességében mindkét ország négy női birkózó küldhet Londonba. Kolumbia megszerezte a második olimpiai helyét.

Kötöttfogás

120 kg (8 induló). Döntő: Dremiel Byers (amerikai) – Andres Ayub (chilei) 2:0, 2:0

Női birkózás

48 kg (6). Döntő: Clarissa Chun (amerikai) – Patricia Bermudez (argentin) 8:1, 6:0
55 kg (8). Döntő: Marcia Andrades (venezuelai) – Lissette Antes (ecuadori), utóbbi sérülés miatt feladta
63 kg (8). Döntő: Martine Dugrenier (kanadai) – Katerina Vidiaux (kubai) mérkőzés nélkül
72 kg (6). Döntő: Leah Callahan (kanadai) – Ana Betancur (kolumbiai) tus, 1:0, 4:0-nál

Szabadfogás

55 kg (6). Döntő: David Tremblay (kanadai) – Brandon Escobar (hondurasi) 4:0, 7:0

3. versenynap

A szabadfogásban összesen 52 versenyző indult. Kanada 5, Kuba 3, Mexikó és Puerto Rico 2-2, az Egyesült Államok és Honduras 1-1 súlycsoportban szerezte meg az olimpiai részvétel lehetőségét. Az amerikaiak a vébén öt kvótához jutottak, most még egyhez. Egyedül a 60 kg-ban nem jártak sikerrel: Shawn Bunch ellen a későbbi győztes, a kubai Bonne 1:0, 6:0-ra nyert az elődöntőben.

Szabadfogás

60 kg (10). Döntő: Yowlys Bonne (kubai) – Guillermo Torres (mexikói) 4:0, 4:0
66 kg (8). Döntő: Haislan Garcia (kanadai) – Brent Metcalf (amerikai) 1:0, 3:0
74 kg (9). Döntő: Matthew Gentry (kanadai) – Francisco Soler (puerto ricói) 6:0, 7:0
84 kg (7). Döntő: Humberto Arencibia (kubai) – Jaime Espinal (puerto ricói) 3:3+, 2:0, 6:0
96 kg (6). Döntő: Javier Cortina (kubai) – Khetag Pliev (kanadai) 2:1, 2:0
120 kg (6). Döntő: Arjan Bhullar (kanadai) – Jesse Ruíz (mexikói) 1:0, 1:0