Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Újabb három arany az úszó Eb-n

Dátum: 2010-08-12 00:00:00 | Felvitte: Sz. I.

Aranynapot rendeztek úszóink a Margitszigeten. A női 200 m vegyesen egyetlen század döntött a két magyar között, Hosszú Katinka (képünkön) javára, aki 2:10.09 percet úszott, Verrasztó Evelyn ellenében (2:10.10). A bronzérmes brit Hannah Miley majdnem nyolc tizeddel később ért célba, mint Verrasztó.
Egyesélyes versenyt nyert meg a kirobbanó formában lévő Gyurta Dániel a 200 méteres mellúszásban, 2:08.95 perces Európa-bajnoki csúccsal nyert. Az ezüstérmes norvég Alexander Dale Oen 2:09.68-at úszott.
Bajnokunk így nyilatkozott:
- Amikor 2000-ben Kovács Ági megnyerte az olimpiát, a Himnusz végén egy magyar hang bekiabálta: „Te vagy a király!” Ez nagyon megmaradt bennem, és nagyszerű érzés volt ezt most személyesen is átélni. Magyar közönség előtt, magyar helyszínen elképesztő érzés győzni.
Fantasztikusat produkált a női gyorsváltónk a 4x200 méteren, a tagjai között a vegyes arany- és ezüstérmesével. Utolsó emberként Verrasztó Evelyn ütött be elsőként a célba, majd azt mondta: „Szerencsére, sikerült az ezüstérmem után gyorsan egy aranyat is begyűjtenem. Köszönöm a lányoknak és a közönségnek!"

MEGJEGYZÉS

A Magyar Birkózó Szövetség megújult honlapján szerepel egy, a Kitekintő nevet viselő menüpont. A szerkesztők szándékai szerint lesz benne sajtószemle, más sportágak kiemelkedő eredményeinek köszöntése, valamint a magyar sport – birkózást is érintő – döntéseinek, történéseinek közzététele. Az a célunk, hogy olvasóink megkapjanak „mindent egy helyen”, vagyis a lehető legteljesebb kiszolgálásban részesüljenek.