Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Eredmények az Egyetemi bajnokságról

Dátum: 2012-06-02 00:00:00 | Felvitte: Tollár Dániel

Eredmények az Egyetemi bajnokságról

(A bajnokság két kiemelkedően teljesítő versenyzője, Szabó László, aki a kötöttfogású 74 kilóban diadalmaskodott, valamint Veréb István, aki a szabadfogás 84 kilójában lett bajnok.)

A Pécsi Tudományegyetem tornacsarnoka adott otthont az év kötött- és szabadfogású és női országos egyetemi bajnokságának. A megmérettetésen 22 egyetem, 3 szakág, 21 súlycsoportjában mérhette fel tudását és nyerhette el a bajnoki címet. A csapatversenyt toronymagasan a Semmelweis Egyetem nyerte, megelőzve a BKF-t és a KASE-t. A folytatásban a bajnokság eredménylistáját közöljük.

Kötött- szabadfogású és női egyetemi bajnokság, Pécs, 98 induló

Kötöttfogású eredmények (42 induló)

55 kg (1 induló)
Bajnok: Tóth-pál Balázs (BME)

60 kg (4)
Bajnok: Borsos Dávid (KASE)
2. Jakab Gergő (DE)
3. Bertalan Péter Pál (SOTE)
4. Kovács Bálint (SOTE)

66 kg (8)
Bajnok: Kozák István (SOTE)
2. Lagzi-Kovács Bendegúz (ZSKF)
3. Szakolczi Hunor (OE) és Ungi Lajos (SOTE)
5. Szakolczi Zoltán (OE) és Kupusz Mátyás (PTE)

74 kg (8)
Bajnok: Szabó László (BKF)
2. Jäger Krisztián (BME)
3. Madarasi Gábor (EKF) és Németh István (BKF)
5. Bogdán Péter (ELTE) és Gózon Gábor (SOTE)

84 kg (12)
Bajnok: Hlavati Dániel (OE)
2. Tősi János (EKF)
3. Bárdos Zsolt (NYME) és S. Tóth Tamás (KEF)
5. Gerencsér Péter (OE) és Bányi Olivér (SOTE)

96 kg (6)
Bajnok: Szabó Mihály (EBULUS F)
2. Brilla Gergő (SOTE)
3. Nagy József (KEF) és Kányási Sándor (SOTE)
5. Iván Károly (SOTE)

120 kg (3)
Bajnok: Nunajev Jusuf (HTE)
2. Dömötör László (KEF)
3. Fodor Péter (ELTE)


Női eredmények (16 induló)

48 kg (3)
Bajnok: Csík Annamária (SOTE)
2. Kovács Anett (SOTE)
3. Szeicz Kata (SOTE)

51 kg
(2)
Bajnok: Éger Patrícia (SOTE)
2. Csató Zsófia (NYME)

55 kg (3)
Bajnok: Kőrösi Éva (SOTE)
2. Szikszai Nikolett (SOTE)
3. Falus Anita (SOTE)

59 kg (1)
Bajnok: Barka Emese (SOTE)

63 kg (1)
Bajnok: Sleisz Gabriella (SZIE)

67 kg (2)
Bajnok: Nagy Viktória (SOTE)
2. Kovács Judit (SOTE)

72 kg (4)
Bajnok: Barna Brigitta (KASE)
2. Sriba Katalin (SOTE)
3. Burján Nóra (SOTE)
4. Czilja Viktória (SOTE)


Szabadfogású eredmények (39 induló)

55 kg (1 induló)
Bajnok: Tóth-pál Balázs (BME)

60 kg (4)
Bajnok: Borsos Dávid (KASE)
2. Jakab Gergő (DE)
3. Bertalan Péter Pál (SOTE)
4. Kovács Bálint (SOTE)

66 kg (8)
Bajnok: Farkas Gábor (SOTE)
2. Szakolczi Hunor (OE)
3. Kozák István (SOTE) és Kupusz Mátyás (PTE)
5. Makár Gábor (SOTE) és Ungi Lajos (SOTE)

74 kg (7)
Bajnok: Németh István (BKF)
2. Suciu Gagyi Attila (PTE)
3. Lagzi-Kovács Bendegúz (ZSKF) és Gerencsér Péter (OE)
5. Gulyás Bence (KASE) és Gózon Gábor (SOTE)

84 kg (9)
Bajnok: Veréb István (BKF)
2. Rögler Gábor (SOTE)
3. S. Tóth Tamás (KEF) és Bányi Olivér (SOTE)
5. Meiszter Máté (OE) és Pozsár János (STSK)

96 kg (7)
Bajnok: Szabó Mihály (EBUTUS F)
2. Adamecz József (OE)
3. Nagy József (KEF) és Kányási Sándor (SOTE)
5. Szentiványi Csaba (ME) és Hollósi Csaba (SZE)

120 kg (3)
Bajnok: Csercsics Richárd (NYME)
2. Dömötör László (KEF)
3. Fodor Péter (ELTE)




Hírlevél

Iratkozzon fel rendszeresen megjelenő hírlvelünkre!





ESEMÉNYNAPTÁR
<< 2017-12 >>
HKSZCSPSZV
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31