Kiss Balázsnak (még) nem sikerült

Dátum: 2012-04-29 00:00:00 | Felvitte: Szekeres István

(A bordáját már igen erősen fájlaló Kiss Balázs a tavalyi dortmundi Eb-n. Fotó: Martin Gábor, FILA)

Kötöttfogás 96 kg

27 induló. Kiss Balázs (9) selejtezővel kezd, a német Mirko Englich ellen, aki Pekingben és két Eb-n is ezüstérmes volt. Balu négy világversenyen találkozott vele, és mind a négyszer legyőzte. Így történt ez a tavalyi dortmundi Eb-n is, amikor azonban a kínkeserves küzdelmen kívül a magyar világbajnokot bordatörés is utolérte. A következő ellenfél a romániai junior Eb-győztes, Robert Alexandru Papp lehet. A negyeddöntőbe az olasz Timoncini (erőnyerő; 2007 vb-5.), a dél-korei An (az Ázsia-bajnokságok többszörös ezüst- és bronzérmese) és az amerikai Justin Ruiz (háromszoros kontinensbajnok, 2005 vb-3.) hármas legjobbja érkezik. Az elődöntőben az a norvég Nielsen lehet az ellenfél, akitől Balázs az első szófiai mérkőzésén kikapott.

Selejtező: Kiss – Mirko Englich (német) 1:0, 0:2, 1:0
Nyolcaddöntő: Kiss – Robert Alexandru Papp (romániai) 1:0, 1:0
 - az olasz Timoncini 2:0, 3:0-ra nyert a dél-koreai An ellen, így ő a magyar világbajnok ellenfele a negyeddöntőben
Negyeddöntő: Daigoro Timoncini (olasz) – Kiss 0:1, 1:0, 1:0
- a másik mérkőzésen a litván Ezerskis 0:3, 1:0, 4:0-ra verte a Szófiában Kiss legyőző, norvég Nielsent, így ő lesz Timoncini ellenfele az elődöntőben. Az olasz győzelme esetén Balázs először a koreai Annal birkózik a vigaszágon, majd a litván ellen vívhat bronzmérkőzést.
 - Timoncini 1:0, 2:0-ra legyőzte a litvánt, miáltal Kiss vigaszágra került. Elsőként a dél-korei An Cseng-gan (az Ázsia-bajnokságok többszörös ezüst- és bronzérmese) lesz az ellenfél. A 35 éves és már a negyedik olimpiájára készülő litván Mindaugas Ezerskis Pekingben hetedik lett, 2009-ben Eb-ezüstérmet nyert.
Vigaszág: Kiss – An Cseng-gan (dél-koreai) 1:0, 3:0
Bronzmérkőzés: Kiss – Mindaugas Ezerskis (litván) 1:0, 1:0
 - a kvóta-helyosztó találkozón a grúz Szoszo Dzsabidze az ellenfél, aki 2010-ben Bakuban – újoncként – lett bronzérmes az Eb-n; az az eddigi legjobb eredménye.
Kvóta-helyosztó: Szoszo Dzsabidze (grúz) - Kiss 1:0, 1:0

A kvótaszerzők: 1. Salva Gadabadze (azeri), 2. Daigoro Timoncini (olasz), 3. Szoszo Dzsabidze (grúz)
Bronzérmes: Kiss Balázs

120 kg – 20 induló

- Nagy meglepetésre a 66 kg után az orosz kötöttfogás a nehézsúlyban sem tudta megszerezni a kvótát. A 120 kg-ban ezúttal Alekszandr Anucsin kapott bizalmat. Kikapott a később győztes, észt Nabitól, a vigaszágon megszerezte a harmadik helyet, de a kvóta-helyosztón alaulmaradt a svéd Eurennel szemben.

A kvótaszerzők: 1. Heiki Nabi (észt), 2. Joszeb Csugosvili (fehérorosz), 3. Johan Euren (svéd)

Női birkózás

48 kg – 18 induló

A kvótaszerzők: 1. Otgonszetszeg Davászuh (mongol), 2. Vanesza Kaladzsinszkaja (fehérorosz)

55 kg – 19 induló

A kvótaszerzők: 1. Han Kum Ok (KNDK-beli), 2. Bjambatszeren Szundev (mongol)

63 kg – 21 induló

A kvótaszerzők: 1. Hanna Johansson (svéd), 2. Elif Yesilirmak (török)

72 kg

17 induló. Németh Zsanett (15) ellenfele az egyetlen selejtező mérkőzés győztese lesz: a brazil Aline da Silva (2006 junior vb-2.) vagy az azeri Natalja Palmarcsuk (2012 Eb-5.). Siker esetén következik a norvég Erlandsen, az idei Európa-bajnok. Nem lényegtelen, hogy a következő négyesből a lengyel Wieszczek (Peking olimpiai bronzérmes) vagy a mongol Ocsirbat (2009 vb-ezüstérmese) érkezik az elődöntőbe. Ők ezt már a nyolcaddöntőben eldöntik egymás ellen.

Nyolcaddöntő: Natalja Palmarcsuk (azeri) – Németh 5:1, 1:0
 - a következő körben a norvég Eb-győztes Erlandsen pontozással verte (a számszerű eredmény nem ismert) az azerit, és ez Zsanett búcsúját jelentette.

A kvótaszerzők: 1. Burmá Ocsirbat (mongol), 2. Svetlana Saenco (moldovai), …12. Németh Zsanett